Skip to content Skip to footer

Jalgrattaklubi BMX Tallinn on loodud 2022. aasta oktoobris. Meie suur soov on tuua kokku BMX-krossi armastavad inimesed, et üheskoos luua head treeningtingimused meie sõitjatele, aidata arendada seda ägedat spordiala Eestis ning ühtlasi innustada noori rohkem õues aktiivselt liikuma ja jalgrattaga sõitma. 

Meil on tugev kogukond, kes on leidnud teineteist läbi laste hobi. BMX-kross toob kokku pered ja loob kogukonna – ilma lihtsalt ei saa ja ega ei tahagi. Nii me olemegi tegelikult üheskoos üks suur BMX Tallinna pere, kes aktiivselt osaleb klubi tegemistes, raja ehitusel, võistluste korraldamises ja võistlustel käimisel. Meid on kokku toonud kirg BMX-krossi vastu ja nii me üheskoos toetame kõiki meie sportlasi nende teekonnal, püüame panustada Eestis BMX-krossi arengusse ning noorte jalgrattasporti üleüldisemalt. Püüame teha nii, et BMX-kross oleks kättesaadav kõigile Eesti lastele ja noortele ning et seda vinget spordiala teavad kõik inimesed üle riigi.

Meie klubi inimesed liitusid Eesti BMX-karuselliga tegelikult juba 2016. aasta kevadel, kui Harjumaal Rae vallas avati esimene BMX-krossi rada. Selgus, et kuna Eestis ei ole BMX-krossi valdkonnas ei võistluste korraldajaid, kohtunikke ega ka treenereid, siis kujuneski välja, et treenivate noorte vanemad omandasid aastate jooksul vajalikud oskused ja teadmised. Tänaseks on meie klubi liikmetest saanud professionaalsed jalgrattakohtunikud, võistluste korraldajad, rajameistrid, spordiklubi eestvedajad ja mõnest ka treenerid.

Meie klubis on tänase seisuga 15 sõitjat, kes tegelevad saavutusspordiga, treenides ja käies võistlustel nii Eestis kui välismaal. Lisaks on BMX Tallinnas 11 aktiivset tegevliiget ning kümned toetavad kogukonnaliikmeid, tänu kellele saavad ka paljud uskumatud tegevused ja sündmused teoks.

IMG_1508
BMX TALLINNA PERE
80808080
Sai alguse
AB0I7066_Original

BMX kross

BMX võidusõit on põnev rattaspordiala, mis jõudis Eestisse 90.ndate lõpus ja on Eestis kiiresti populaarsust kogunud. See spordiala hõlmab endas kiireid ja tehnilisi sõite spetsiaalselt disainitud BMX-ratastel. Ratturid võistlevad lühikestel rajal, mis on täis hüppeid, kurve ja takistusi. BMX võidusõit on dünaamiline ja nõuab osavust ning kiirust. Eestis on BMX võidusõidu entusiastid loonud oma kogukonna ja võistlused, mis pakuvad põnevust nii sõitjatele kui ka pealtvaatajatele. See spordiala pakub noortele võimalust näidata oma oskusi ja kirge rattasõidu vastu ning on muutunud oluliseks osaks Eesti ekstreemspordi stseenis.

BMX’i sünnikohaks peetakse Ameerika Ühendriikides olevat New Yorgi osariiki, kus see 1970ndate alguses sai alguse noorte poiste sees, kes üritasid jäljendada enda iidoleid mootorratastel. Tol ajal olid krossimootorratad väga populaarsed ning paljude unistus oli sellega sõita. Kuna see unistus täitus ainult üksikutel, siis hakati sõitma võidu tavaliste jalgratastega ja ise radu ehitama. Sõitjate arv kasvas kiiresti ja hakati korraldama võidusõite. Peatselt oli selline sõitmine levinud üle Ameerika ja samuti hakkas see levima ka Euroopas ja mujal maailmas. 

Meie tiim

Tutvu meie sõitjate tiimiga

Kui soovid meie BMX perega liituda, anna endast märku!

BMX treeningud
kõikidele

Aadress

Estonia —
Ilvese põik 5, Uuesalu küla
Harjumaa, 75331

Sotsiaalmeedia
Liitu uudiskirjaga